مرورگر سافاری از کلیدهای امنیتی USB پشتیبانی می‌کند

ایتنا- مسئولان مرورگر سافاری اعلام کردند که به دلیل رشد و پیشرفت مداوم ابزارهای هک و نفوذ قصد دارند که با اضافه کردن قالبیت‌های خاص به این مرورگر، کاری کنند که این مرورگر به زودی از کلیدهای امنیتی USB پشتیبانی کند.
هر روز شاهد رشد و گسترش ابزارهای هک و نفوذ به سیستم‌های مختلف هستیم. این ابزارها به خاطر تلاش و کار مداوم مهاجمان و هکرها، هر روز پیچیده‌تر می‌شود و در نتیجه مقابله با آنها مشکل‌تر می‌شود.
با وجود این مشکلات در فضای مجازی و تهدیدات و جرایم مختلف سایبری، دیگر ترکیب یک نام کاربری و رمز عبور برای رفع تهدیدات امنیتی کافی نیست و باید اقدامات کارآمدتری در این راستا انجام شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اوبرگیزمو، برای حفاظت از حساب‌های آنلاین، کارهای مختلفی از جمله احراز هویت دومرحله‌ای، امنیت بیومتریک و کلیدهای امنیتی USB می‌توان انجام داد. مرورگر سافاری یکی از مرورگرهای مهم، با تعداد کاربر بالا و با سابقه فراوان است که بسیاری از کاربران در سراسر دنیا از این مرورگر استفاده می‌کنند.

این مرورگر برای کسانی که طرفدار کلیدهای امنیتی USB هستند و برای حفظ امنیت خود در فضای سایبری از این کلیدها استفاده می‌کنند، شرایطی فراهم کرده است که بتوانند از این کلیدها روی مرورگر سافاری بهره‌مند شوند.
گفتنی است که این کار تنها بخشی از فعالیت اپل برای رشد و پیشرفت سافاری است و به زودی فناوری‌های جدیدتری به این مرورگر اضافه خواهد شد.
این مرورگر به زودی از پیش‌نمایش فناوری سافاری و API احراز هویت وب پشتیبانی خواهد کرد و امکان تأیید هویت افرادی که قصد دارند با استفاده از کلید امنیتی وارد وب‌سایت‌ها شوند را فراهم می‌کند.
فناوری کلیدهای امنیتی جدید نیست و در گذشته نیز بعضی از توسعه دهندگان نرم‌افزاری برای بررسی واقعی بودن یا نبودن هویت افراد، از این مدل استفاده می‌کردند.

گوگل نیز از جمله شرکت‌هایی است که تمایل فراوانی به استفاده از این فناوری امنیتی دارد و بر این باور است که با استفاده از این کلیدها، از گرفتار شدن در فرآیندهایی مانند فیشینگ جلوگیری می‌شود. این شرکت فروش این کلیدهای امنیتی USB با قیمت 50 دلار را آغاز کرده است.

0 پاسخ به "مرورگر سافاری از کلیدهای امنیتی USB پشتیبانی می‌کند"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق برای آدورا سافت محفوظ است!
رفتن به نوار ابزار